מאחורי הקלעים

קדימה - מיני אקדמיה

מחזירים את חווית הקריאה הייחודית

קָ דימה בית הוצאה הינה הוצאת ספרים אקדמית אשר הוקמה בידי ד"ר איסנה גולדין בשנת 2016. עם חברי המערכת שלה נמנים מיטב החוקרים מן האקדמיה הישראלית בתחומים שונים של מדעי הרוח: פרופ' ניצה בן-דב, פרופ' אליוט סימון, ד"ר וולדימיר פפרני, ד"ר הלנה רימון, פרופ' מרגלית פינקלברג, פרופ' עמינדב דיקמן, פרופ' אניטה שפירא, ד"ר גדעון טיקוצקי, פרופ' ארקאדי קובלמן (Moscow State University), פרופ' ליאוניד קציס (Russian State University). מטרתה של קדימה היא לאפשר לקהל הקוראים הישראלי להתוודע אל מיטב הספרות והמסורת הרוסיות בתחומים שונים: מחקר, הגות ופילוסופיה (סדרת 'אקדמיה'), פרוזה יפה (סדרת 'משעולים') וקלאסיקה לילדים (סדרת 'שמש').

קדימה שואפת לקדם את המחקר הישראלי וספרות שנכתבה עברית במקור. אלה מתכנסים בהוצאה בסדרה של 'כתבי יד' שהושקה בשנת 2017 עם הנובלה מאת אלכס חנקין "רקוויאם לציפור".

קדימה בית הוצאה פועלת כמיני אקדמיה – היא משלבת עבודת צוות של מתרגמים מן השורה הראשונה עם עורכי ספרות, עורכים לשוניים, מגיהים, מעצבי ספרים ומאיירים מובילים. עד כה עבדו עם קדימה המתרגמים: פטר קריקסוּנוֹב, דינה מרקוֹן, מירי ליטווק, חיים דולגופולסקי, ד"ר נתן רוֹן, ניר רצ'קובסקי, ד"ר אור שרף, ד"ר רוֹנן סוניס, אלה סוּד והמשוררת ריטה קוגן.